O KURSACH NORDIC WALKING

Nordic Walking może stać się Twoim sposobem na aktywne spędzanie czasu, relaks i świetną zabawę, a dzięki dodatkowym umiejętnościom może uda ci się podreperować swój budżet.

Nawet nie będąc specjalistą w tej dziedzinie dostrzegasz wiele nieprawidłowości chodu z kijkami, wydaje ci się, że jest on mało efektywny, a kijki stanowią jedynie przeszkodę dla maszerującego? Masz szansę połączyć przyjemne z pożytecznym i zmienić tę sytuację.

Obecnie prężnie rozwija się turystyka aktywna, połączona z różnymi formami aktywności fizycznej, w której coraz częściej stałym elementem programu staje się właśnie Nordic Walking. Konsekwencją tego jest zapotrzebowanie organizatorów tego typu imprez na pracowników posiadających szeroki wachlarz uprawnień i umiejętności, w tym m.in.: pilotów wycieczek, czy przewodników, którzy łączą uprawnienia pilota i instruktora w jednej osobie.

Ponadto dodatkowe umiejętności w zakresie Nordic Walking okażą się przydatne, jeśli jesteś już instruktorem fitness, joggingu, czy trenerem personalnym.
Dzięki nim zaproponujesz swoim klientom urozmaicone metody kształtowania zdolności motorycznych, czy po prostu kolejny sposób aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Popularny „spacer z kijkami” pomoże ci w bezpieczny sposób przygotować twoich podopiecznych (szczególnie osoby walczące z nadprogramowymi kilogramami) do bardziej obciążających metod, w tym treningu biegowego.

Jesteś fizjoterapeutą? Nordic Walking to także świetna metoda prewencyjna i rehabilitacyjna, polecana przez lekarzy w schorzeniach układu ruchu.

Osoby łączące wspomniane uprawnienia mogą starać się o pracę np. przy obsłudze imprez organizowanych dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w sanatoriach, hotelach, SPA, klubach fitness itp.

Na naszym kursie otrzymasz wachlarz praktycznych i teoretycznych umiejętności, dzięki którym wypracujesz swój własny styl chodzenia z kijkami – zgodny z techniką Nordic Walking, ale przede wszystkim dowiesz się jak PRZEKAZAĆ SWOJĄ WIEDZĘ INNYM. Najważniejszym elementem pracy instruktora jest skuteczne rozpoznawanie błędów popełnianych w technice marszu, a najtrudniejszym – skuteczna walka z nimi. Program naszych szkoleń skonstruowany jest tak, aby w sposób bezbolesny i efektywny, pomogły zdobyć te umiejętności każdemu z Was.

Dodatkowe umiejętności z pewnością zwiększa twoją atrakcyjność na rynku pracy.

Nie zwlekaj!